Millal kanda vihmakindaid?
Vihmaste ilmadega soovitame lastel kasutada vihmakindaid, et nende väikesed käed oleksid õues toimetades kuivad ja soojad. Soojematel aegadel hiliskevadest varasügiseni valida ilma voodrita vihmakindad ning hilissügisest varakevadeni voodriga vihmakindad. Samuti on voodriga vihmakindad kantavad talvisel ajal lörtsiga, sest vihmakinnaste hooldamine on lihtsam. Sage talvekinnaste puhastamine võib kahjustada nende häid omadusi nagu veekindlus. Vihmakindaid soovitame kanda ainult vihmase ilmaga, sest vihmariided on veekindluse funktsiooni tõttu üsna väikese hingavusega ning seetõttu võib laps juba kergema aktiivsuse korral hakata higistama. Niiskete (kastemärgade) ilmade puhul soovitame kasutada softshellist kindaid.
Milliseid kindaid eelistada?
Ilma voodrita vihmakindad sobivad kandmiseks soojematel aegadel hiliskevadest varasügiseni. Kuid need on kantavad ka jahedamate ilmadega, kui kinnaste alla lisada õhukesed sõrmikud või labakindad.
Fliisvoodriga vihmakindad sobivad kandmiseks jahedamate ilmadega hilissügisest varakevadeni, sealhulgas lörtsi korral. Fliis on kerge ja soe materjal, mis annab head isolatsiooni ning samas võimaldab naha hingamist. Samuti naha vastas on fliis pehme.



Voodriga vihmakinnaste miinused
Fliisvoodriga vihmakinnaste valimisel on oluline arvestada ka nende miinustega, mis võivad mõjutada kasutusmugavust:
- Paljude fliisvoodriga vihmakinnaste suurimaks väljakutseks on lahtine vooder, mis kinda kätte panemisel võib nihkuda. Lisaks võib kinda käest ära võtmisel vooder kaasa tulla, mis teeb kasutamise mugavuse keerulisemaks.
- Vihmakinnaste valimisel on oluline, et need oleksid õige suurusega. Liigne varu võib vähendada laste haaramisvõimet, muutes õuetegevused ebamugavaks. Samuti võivad liiga suured kindad käest ära kukkuda. Seega tasub kindlasti pöörata tähelepanu kinnaste mõõtudele. Lilz Kids on mõõdistanud kõik oma tootevalikus olevad vihmakindad.
- Kuna kinnaste väliskest on loodud vihmakindlaks, tähendab see, et õhk ei pääse hästi sisse. Selle tulemusena võivad käed hakata higistama, mis võib pikemaajalise kasutamise korral muuta need ebamugavaks.
Kuna vihmakindad on asendamatud, siis nende miinuste leevendamiseks soovitame:
- Valige õige suurus.
- Valige kindad, millel on hea kinnitussüsteem, et need käest ära ei kukuks.
- Enne kinnaste kasutamist seadke vooder korralikult paika või valige mudel, millel vooder on kinnitatud.
- Jälgige välitemperatuuri: soojemate vihmaste ilmadega kasutade voodrita vihmakindaid, jahedamate vihmaste ilmadega kasutage voodriga vihmakindaid, niiskete (kastemärgade) ilmadega kasutage softshellist kindaid.
Näiteid Lilz kids valikust:
Kappahl fliisvoodriga vihmakindad on palju kiidetud, kuna fliisvooder on seest sõrmeotstest väliskihi küljes kinni. Kinnise voodriga ei lähe vooder kätte panemisel paigast ära ega krussi. Samuti kinnastel lai varruka osa, mida on mugav jope või kombe peale tõmmata.
Reima Puro mikrofliisist voodriga vihmakindad on tavapärasest pikema varruka osaga, et tagada parem käes püsivus. Kinnaste sees olev vooder on küll tavapärastest fliisvoodriga vihmakinnastest mõnevõrra õhem, kuid hoiab sellegi poolest väga hästi sooja.
Jonathan tepitud voodriga vihmakindad on kerge polsterdusega ning seest katab kindaid libe voodririide kiht. Kuigi vooder ei ole kinda väliskihi küljes kinni, hoiab vooder siiski väga hästi vormi ning on kätte panemisel väga mugav. Need kindad sobivad lastele, kelle fliisvooder ajab pisikesed käed higistama.
Jonathan fliisvoodriga vihmakinnastel on uuendusena on peopesas ning sõrmeotstes kasutatud termoplastset polüuretaani, mis lisab kinnastele vastupidavust. Kinnastel on lahtine vooder.
Vihmakinnaste hooldus
Vältige asjatut masinpesu. Enamasti piisab vaid mustuse pühkimisest niiske lapiga või kraani all leige veega loputamisest. Juhul kui mustus on pääsenud kinda sisse, siis soovitame kindaid pesta pigem käsitsi. Pesemisel kasutada leiget vett (kuni 30 kraadi) ning õrnatoimelist pesuainet. Pesuainet lisada pigem minimaalselt, sest fliisvooder on hea imavusega ning seetõttu võib pesuaine väljapesemine olla raskendatud. Pesuaine väljapesemine on oluline, et vältida laste kätel nahaärritust või allergiat. Kindaid tuleks kuivatada madalal temperatuuril. Lahtise voodri korral soovitame voodri välja tõmmata, et see saaks täielikult kuivada. See vähendab hallituse tekkimise riski, mis võib tekkida niiskuse tõttu, kui voodrid jäävad tihedalt kokku. Kuivamisel asetada kindad sirgele, hästi ventileeritud alale kuivama. Kuumasid küttekoldeid, nagu radiaator või ahi, ei tohi kasutada, et mitte kahjustada kinnaste veekindlat kihti. Samuti tuleks vältida otsest päikesevalgust. Madalatel temperatuuridel on üldiselt kuivatuskapi kasutamine ohutu.
Heledamate kinnaste määrdumise korral võib abi olla melamiinsvammiga pesemisest. Tuntuim melamiinsvamm Eesti kaubandusvõrgus on ‘VILEDA Miraclean‘. Taskukohasemaid versioone leidub ka välismaa kaubandusest. Melamiinsvamm on hea abiline ka vihmariiete ja kimmikute puhastamisel ning asjadele taas värske ilme andmiseks!
Lilz kids
Liis
Postituse kasutamisel palun viidata www.lilzkids.ee lehele